Personel

Rok 2017/2018

Dyrektor przedszkola - Paweł Markowicz

Wykształcenie wyższe ekonomiczne. Od ponad 6 lat prowadzę wraz żoną przedszkole Żyrafa i Przyjaciele. Amatorsko gram w koszykówkę.

 

Z-ca dyrektora - Anna Markowicz

Nauczyciel z 12-letnim doświadczeniem. Ukończyłam studia podyplomowe w zakresie Organizacja i zarządzanie oświatą. Zainteresowania to dobra książka i kabaret.

 

Nauczyciel gr. 4-6 latków - Oliwia Pastucha - Kapuścińska

Studia na kierunkach Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna oraz Oligofrenopedagogika. Mam doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. Zainteresowania to psychologia, nauka języków obcych oraz fotografia.

 

Nauczyciel gr. 3 latków, Nauczyciel j. angielskiego - Andżelika Szylakowska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego. Studia Pedagogiczne, specjalność Resocjalizacja oraz podyplomowo Wychowanie przedszkolne. Przez 4 lata kontynuowałam naukę języka angielskiego w Szkole języków obcych. Zawsze chciałam pracować z dziećmi. Czas spędzony w przedszkolu i kontakt z dziećmi daje mi dużo satysfakcji. W pracy stawiam na wszechstronny rozwój dziecka, bezpieczeństwo oraz uśmiech. Uważam, że przyjazna atmosfera w przedszkolu jest dla dziecka bardzo ważna. Swój zawód traktuję jako przyjemność i nie wyobrażam sobie pracy w innym miejscu.

 

Pomoc nauczyciela - Danuta Misiewicz

Mam doświadczenie w pracy jako niania. Praca z dziećmi sprawia mi ogromną satysfakcję i zadowolenie. Staram się być dla dzieci serdeczna i godna zaufania. Celem mojej pracy w przedszkolu jest troska o rozwój, szczęście i uśmiech dziecka. Moje zainteresowania to muzyka, florystyka, sport, zdrowie oraz moda.

 

Logopeda - Joanna Dąbecka

Magister Pedagogiki, Oligofrenopedagog, Logopeda przedszkolny i szkolny. Od 2012 roku pracuję na stanowisku logopedy w Szkole Podstawowej na 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Chorzowie. W 2013/2014 brałam udział w projekcie „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego” – prowadziłam zajęcia logopedyczne dla dzieci z trudnościami w komunikacji językowej. Rozpoczynam studia podyplomowe na kierunku Surdopedagogika. Zainteresowania: coaching – rozwój osobisty człowieka, psychologia, w wolnych chwilach czytam, chodzę do kina i teatru. Lubię się rozwijać, cieszę się życiem, staram się doceniać to co przynosi mi każdy dzień.

 

Psycholog - Agata Ziomek - Dorniak

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Śląskim (specjalności: psychologia wychowawczo - kliniczna dzieci i młodzieży, psychologia sądowa) oraz pedagogikę resocjalizacyjną z profilaktyką społeczną. Najważniejsze szkolenia to: Studium Terapii Dzieci i Młodzieży, Racjonalna Terapia Zachowania (RTZ), Bajkoterapia, uczestnictwo w Międzynarodowej Konferencji "Wczesne interwencje w następstwie traumatycznych zdarzeń", "Jak sobie radzić z prowokacyjnymi zachowaniami uczniów", "Interwencja kryzysowa w sytuacji śmierci dziecka". Moje zainteresowania to narciarstwo, teatr.

 

Nauczyciel j. angielskiego - Izabella Waliczek

Jestem nauczycielem z 25 letnim stażem. Swoją karierę pedagogiczną rozpoczęłam jako nauczyciel nauczania początkowego. Obecnie po ukończeniu również filologii angielskiej pracuję jako nauczyciel i lektor. Jestem także lektorem metody specjalnie utworzonej do nauczania dzieci przedszkolnych „Teddy Eddie”. W wolnym czasie lubię zajmować się ogrodem. Moje hobby to także podróże.

 

Katechetka - Danuta Meus

Ukończyłam studia na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie uzyskując tytuł magistra teologii. Od ponad 20 lat pracuję z dziećmi w szkole i w przedszkolu. Ukończyłam również stadia podyplomowe w zakresie oligofrenopedagogiki i surdopedagogiki. Lubię pracę z dziećmi. W wolnym czasie czytam książki i podróżuje.