Personel

Rok 2020/2021

Dyrektor przedszkola - Paweł Markowicz

Wykształcenie wyższe ekonomiczne. Od ponad 9 lat prowadzę wraz żoną przedszkole Żyrafa i Przyjaciele. Amatorsko gram w koszykówkę.

 

Z-ca dyrektora - Anna Markowicz

Nauczyciel z 15-letnim doświadczeniem. Ukończyłam studia podyplomowe w zakresie Organizacja i zarządzanie oświatą. Zainteresowania to dobra książka i kabaret.

 

Nauczyciel przedszkolny, Nauczyciel j. angielskiego - Andżelika Szylakowska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego. Studia Pedagogiczne, specjalność Resocjalizacja oraz podyplomowo Wychowanie przedszkolne. Przez 4 lata kontynuowałam naukę języka angielskiego w Szkole języków obcych. Zawsze chciałam pracować z dziećmi. Czas spędzony w przedszkolu i kontakt z dziećmi daje mi dużo satysfakcji. W pracy stawiam na wszechstronny rozwój dziecka, bezpieczeństwo oraz uśmiech. Uważam, że przyjazna atmosfera w przedszkolu jest dla dziecka bardzo ważna. Swój zawód traktuję jako przyjemność i nie wyobrażam sobie pracy w innym miejscu.

 

Asystent nauczyciela - Oliwia Świda

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku Pedagogika - specjalność opiekuńczo - wychowawcza. Obecnie jestem na trzecim roku studiów magisterskich na kierunku Pedagogika - Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna. Bardzo lubię czytać książki i podróżować, a w wolnych chwilach amatorsko zajmuję się wedding plannerem.

 

Pomoc nauczyciela - Arletta Bonk

Z zawodu jestem plastykiem. Obecnie studiuję pielęgniarstwo. Mam doświadczenie w pracy z dziećmi w ośrodkach opiekuńczo - wychowawczych. Moja pasją są podróże, które pozwalają mi poznawać nowe kultury, tradycje oraz ludzi.


Logopeda - Joanna Dąbecka

Magister Pedagogiki, Oligofrenopedagog, Logopeda przedszkolny i szkolny. Od 2012 roku pracuję na stanowisku logopedy w Szkole Podstawowej na 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Chorzowie. W 2013/2014 brałam udział w projekcie „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego” – prowadziłam zajęcia logopedyczne dla dzieci z trudnościami w komunikacji językowej. Rozpoczynam studia podyplomowe na kierunku Surdopedagogika. Zainteresowania: coaching – rozwój osobisty człowieka, psychologia, w wolnych chwilach czytam, chodzę do kina i teatru. Lubię się rozwijać, cieszę się życiem, staram się doceniać to co przynosi mi każdy dzień.

 

Psycholog - Justyna Marquardt

Justyna Marquardt - mama, psycholog, arteterapeuta, w trakcie Akredytowanego Kursu Psychoterapii oraz studiów podyplomowych w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju. Ukończyłam liczne kursy i szkolenia poświęcone tematyce dzieci ze spektrum autyzmu, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci z zespołem Aspergera. Na co dzień współpracuję z dziećmi, młodzieżą oraz ich rodzicami. Każde dziecko jest dla mnie wyjątkowe, każda jego próba sukcesem, a wspólne poszukiwanie zasobów niesamowitym wyzwaniem. Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach i kursach.

 

Katechetka - Danuta Meus

Ukończyłam studia na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie uzyskując tytuł magistra teologii. Od ponad 20 lat pracuję z dziećmi w szkole i w przedszkolu. Ukończyłam również stadia podyplomowe w zakresie oligofrenopedagogiki i surdopedagogiki. Lubię pracę z dziećmi. W wolnym czasie czytam książki i podróżuje.