Personel

Rok 2022/2023

Dyrektor przedszkola - Paweł Markowicz

Wykształcenie wyższe ekonomiczne. Od ponad 9 lat prowadzę wraz żoną przedszkole Żyrafa i Przyjaciele. Amatorsko gram w koszykówkę.

 

Z-ca dyrektora - Anna Markowicz

Nauczyciel z 15-letnim doświadczeniem. Ukończyłam studia podyplomowe w zakresie Organizacja i zarządzanie oświatą. Zainteresowania to dobra książka i kabaret.

 

Nauczyciel przedszkolny, Nauczyciel j. angielskiego - Oliwia Świda

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku Pedagogika - specjalność opiekuńczo - wychowawcza. Obecnie kończę studia magisterskie na kierunku Pedagogika - Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna. Bardzo lubię czytać książki i podróżować, a w wolnych chwilach amatorsko zajmuję się wedding plannerem.

 

Pomoc nauczyciela - Beata Plona

Jestem przede wszystkim mamą trójki dzieci i wyznaję zasadę "kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" (Janusz Korczak). Z zawodu jestem nauczycielem języka rosyjskiego. Uczyłam w wielu szkołach języków obcych. Aktualnie dodatkowo prowadzę zajęcia z języka rosyjskiego na Uniwersytecie III Wieku. Posiadam doświadczenie w pracy z dziećmi. Pełniłam funkcję nauczyciela - wychowawcy w Szkole Podstawowej nr 17 podczas półkolonii zimowych, jak również byłam wychowawcą dzieci z niepełnosprawnościami w Domu Pomocy Społecznej. Interesuję się psychologią, rozwojem osobistym człowieka oraz jestem pasjonatką teatru.


Pomoc nauczyciela - Magdalena Soblik

Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku filologia germańska i przez kilka ostatnich lat zdobywałam doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą zarówno w kraju, jak i za granicą.

Systematycznie podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe, biorąc udział w kursach, szkoleniach i konferencjach. Na początku 2021 roku uczestniczyłam w szkoleniu na asystentkę nauczyciela przedszkola. Celem kursu było nabycie wiedzy i umiejętności w zakresie pracy opiekuńczo-wychowawczej. Miałam również możliwość poznania podstaw wczesnego wspomagania rozwoju dzieci oraz pedagogiki specjalnej.

W lipcu br. miałam szczęście dołączyć do zespołu Przedszkola Żyrafa i Przyjaciele w Chorzowie. Ta praca sprawia mi ogromną radość i daje niezwykle dużo satysfakcji.

W pracy pedagogicznej poszukuję nowatorskich rozwiązań i ciekawych pomysłów, stawiam na pozytywne nastawienie, a uśmiech dziecka jest największą motywacją do działania. Interesuję się psychologią oraz dydaktyką języków obcych. W wolnych chwilach spotykam się z przyjaciółmi, lubię jeździć na rowerze oraz podróżować.

 

Logopeda - Joanna Dąbecka

Magister Pedagogiki, Oligofrenopedagog, Logopeda przedszkolny i szkolny. Od 2012 roku pracuję na stanowisku logopedy w Szkole Podstawowej na 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Chorzowie. W 2013/2014 brałam udział w projekcie „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego” – prowadziłam zajęcia logopedyczne dla dzieci z trudnościami w komunikacji językowej. Rozpoczynam studia podyplomowe na kierunku Surdopedagogika. Zainteresowania: coaching – rozwój osobisty człowieka, psychologia, w wolnych chwilach czytam, chodzę do kina i teatru. Lubię się rozwijać, cieszę się życiem, staram się doceniać to co przynosi mi każdy dzień.

 

Psycholog - Diana Osadnik

Absolwentka Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na specjalizacji kliniczno-wychowawczej dzieci i młodzieży. Od 2009 roku pracuję jako psycholog szkolny w Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Sportowymi w Chorzowie. Pracowałam również z dziećmi i młodzieżą w świetlicy socjoterapeutycznej.

Przez cały okres pracy zawodowej wkładam wiele starań w doskonalenie umiejętności i wzbogacanie warsztatu o nowe metody i formy pracy, co pozwala mi na podnoszenie skuteczności działań. Ukończyłam Studium Socjoterapii, kurs doskonalący w zakresie umiejętności wychowawczych „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”, szkolenie z mediacji rodzinnych, kurs doskonalący „Praktyk Treningu Zastępowania Agresji (ART)” oraz III modułowy kurs bazowy terapii behawioralnej.

Prywatnie jestem mamą trójki dzieci. Lubię czytać kryminały, spacerować i jeździć na wycieczki rowerowe. I co bardzo ważne w mojej pracy – jestem ciekawa świata i lubię ludzi. Mimo, że jako psycholog pracuję od kilkunastu lat, to cały czas uczę się czegoś nowego, bo każde dziecko jest inne – ma swoją historię, różne potrzeby i możliwości.

 

Katechetka - Danuta Meus

Ukończyłam studia na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie uzyskując tytuł magistra teologii. Od ponad 20 lat pracuję z dziećmi w szkole i w przedszkolu. Ukończyłam również stadia podyplomowe w zakresie oligofrenopedagogiki i surdopedagogiki. Lubię pracę z dziećmi. W wolnym czasie czytam książki i podróżuje.

Pomoc nauczyciela - Wiktoria Mały

Ukończyłam Technikum na kierunku Technik obsługi turystycznej.

Praca w Przedszkolu Żyrafa i Przyjaciele jest moją pierwszą pracą, sprawia mi ona dużo radości, ponieważ bardzo lubię kontakt z dziećmi.

Doświadczenie w pracy z dziećmi w różnym wieku zdobyłam podczas wolontariatu w Młodzieżowym Domu Kultury w Chorzowie, gdzie sprawowałam nad nimi opiekę i pomagałam podczas różnych zajęć.

Kontakt z maluchami mam również w rodzinie. Dodatkowo w szkole ukończyłam certyfikowany kurs Animatora Czasu Wolnego.

W wolnych chwilach słucham muzyki, oglądam filmy, spotykam się z przyjaciółmi oraz rozwiązuje sudoku.